- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- Workstation name plate
Workstation name plate
Workstation Name Plate
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Material | Aluminum |
| Application | Office |
| Text Type | Printed |
| Usage/Application | Office |
| Color | Holder Silver and Acrylic steet |
| Material Of Name Plate | Aluminium |
| Mounting Type | cubicles |
| Shape | Rectangular |
| Size | 200 x 50 mm |
| Size/Dimension | 200x60mm |
| Features | SLEEK FOR OFFICE |
| Ideal For | OFFICE WORKSTATION |
| Grade | ALU |
| Finish | Matte |
| Style | SLEEK AND ELEGENT |
| Usage Area | Indoor |
| Weight | LIGHT |
| Illumination | Non Lit |
| Language | Multi Language |
| Country of Origin | Made in India |
- SLEEK DESIGN
- ELEGENT SHAPE
- NO HANDMADE PRODUCT
- BEST FINISHING
Additional Information:
- Item Code: WNP-05
- Production Capacity: 10000
- Delivery Time: 5
- Packaging Details: BOX
Aluminiun Workstation Nameplate
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | Office |
| Color | Silver |
| Thickness | 5mm |
| Material Of Name Plate | Aluminium |
| Size/Dimension | 200x60mm |
- Sleek Design
- Elegent Product
- Paper Insert provision
Additional Information:
- Item Code: SLI-O4
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 3-4 dsys
- Packaging Details: box
Workstation Name Plate
Product Brochure
| Usage/Application | Office |
| Color | HOLDER SILVER AND SLIDER WHITE OR TRANSPARENT FOR PAPER INSERT |
| Size/Dimension | 200x60mm |
| Material Of Name Plate | Aluminium |
| 200 | 60 |
Cubicle Name Plate Holder
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Holder Material | Aluminum |
| Mounting Type | Desk Mounted |
| Orientation | Landscape |
| Usage/Application | Office |
| Color | Silver |
| Material Of Name Plate | Aluminium |
| Insert Size | 50 x 200 mm |
| Shape | Rectangular |
| Usage | Office |
| Features | For Workstation |
| Ideal For | Indoor |
| Grade | Alluminium Premium |
| Style | Sleek/Elegent |
| Weight | 50 Grams |
| Packaging Type | Box |
| Pattern | Sleek |
| Country of Origin | Made in India |
- 200X60MM Size Alluminium Name Plate Holder.
- Sleek Designs
- Long Life
- Paper Insert Option
- Customize Hanger
Additional Information:
- Item Code: CUB-HOL
- Production Capacity: 10000
- Delivery Time: 2-3 DAYS
- Packaging Details: BOX
Office Cubicle Name Plates
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | Office |
| Color | SILVER |
| Size/Dimension | 200X60MM |
| Material Of Name Plate | Aluminium |
| Shape | Rectangular |
- CUSTOMIZE DESIGN
- CUSTOMIZE SIZE
- HIGH GRADE MATERIAL
- LONG LASTING
Additional Information:
- Item Code: WNP-260
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 1WEEK
- Packaging Details: BOX
Aluminum Sliding Name Plate
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | Office |
| Material Of Name Plate | Aluminium |
| Shape | Rectangular |
| Features | OFFICE WORKSTATION |
| Ideal For | WORKSTATION |
| Grade | ALU |
| Style | SLEEK |
| Weight | LIGHT |
In line with clients' diverse requirements across the country, we are offering an excellent quality Name Plate that is commonly demanded in commercial and residential buildings. Being a quality driven firm, we assure our clients that offered Name Plate is excellent in terms of durability, design and quality. Also, our esteemed clients can avail this product from us in various specifications and at affordable prices.
Features:
Customizable
Long lasting finish
Quality tested
Note : Prices of products are Approximate and completely depends upon Design and Buyer requirements.
Additional Information:
- Item Code: ALU-SLI-WNP
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 7
- Packaging Details: Packed in Small Cartoon.
Product Brochure
| Usage/Application | Office |
| Color | White |
| Material Of Name Plate | Aluminium |
| Features | Sleek workstation |
| Ideal For | Office workstation or cubicle |
| Country of Origin | Made in India |
| 200x60mm | 200x60mmm |
Qorkstation name plat3 holder for offices