- Home
- »
- Products & Services
- »
- GST Etning Name Plate
GST Etning Name Plate
All types of GST name plate in stainless steel
GST Name Plate Steel
Product Price: Rs 10 / Square InchGet Best Price
Product Details:
| Material Grade | SS 304 |
| Plate Thickness | 0.8 mm |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Shape | Rectangle |
| Finish | Matt |
| Application | Office |
Here at VS ADVERTISERS, we designed any make steel Etching name plate for company GST as per GST compliance .
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Steel Etching Name Plate
Product Price: Rs 10 / Square InchGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Usage/Application | Office |
| Material Of Name Plate | Aluminium |
| Features | Indoor and outdoor |
| Ideal For | Oudoor |
| Shape | Rectangular |
| Grade | 22 |
| Style | Etched or Engraved |
| Weight | As per aize |
| Country of Origin | Made in India |
Here at VS ADVERTISERS, we have inhouse manufacturing of SS Etching Name Plates
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Stainless Steel Sheets Etching
Product Price: Rs 2,400 / KgGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Details:
| Color | Silver |
| Type | Plate |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Thickness | 0-1 mm |
| Shape | Square, Rectangular |
| Edge Type | Mill Edge |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Construction |
| Material | Steel 304 Grade 22 Gauge |
| Brand | Jindal |
| Steel Grade | SS304 L |
Additional Information:
- Item Code: as
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: s
- Packaging Details: dgfhhh
Yes! I am InterestedRequest A Callback
House Steel Name Plate Gurgaon
Product Price: Rs 1,599 / UNITGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1500 UNIT
Product Brochure
Product Details:
| Material Grade | SS 304 |
| Plate Thickness | 0.8 mm |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Shape | Rectangle |
| Finish | Matt |
| Application | Home |
| Dimension | Customize Steel House Name Plate Manufacturer |
| Print Type | Etching |
| Language | Regional Language |
| Fixing Method | Stud |
| Usage Location | Outdoor |
| Any | Any1 |
Additional Information:
- Item Code: SSET
- Production Capacity: 100
- Delivery Time: 1
- Packaging Details: WRAP
Yes! I am InterestedRequest A Callback
GST Metal Name Plates
Product Price: Rs 1,150 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Color | Silver |
| Thickness | .8 |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Jindal ss |
| Material | Steel Etching |
| Features | Indoor and outdoor |
| Dimension | 12x8 |
| Packaging Type | Paper |
| Pattern | Etching |
| Surface Type | SS Matt Finish |
| Warranty | 1 |
| Power Source | No |
| Feature | Sleek |
| Finishing | SS |
| Country of Origin | Made in India |
| 12x8 | .5 |
SS Etched company Address name plate widely used for Banking perpose and for Gst compliances
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Name Plates
Product Price: Rs 1,950 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Plate Thickness | 0.8 mm |
| Printing Type | Embossed |
| Usage/Application | Office |
| Color | Black |
| Material Of Name Plate | Aluminium |
| Surface Finish | Brushed |
| Shape | Rectangular |
| Mounting Type | Screw Mounted |
| Features | Sleek |
| Ideal For | Outdoor indoor |
| Grade | 304 |
| Application | Industrial Machine |
| Style | Etched |
| Fixing Hole | With Holes |
| Language | Regional |
| Country Of Origin | Made In India |
Additional Information:
- Item Code: ETCH-NE-01
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 2 DAY
- Packaging Details: BUBBLE
Yes! I am InterestedRequest A Callback